Air Carpatia

 • Názov: Air Carpatia
 • Sídlo: Air Carpatia, s.r.o., Slowackého 4673/24, 821 04 BRATISLAVA
 • Prevádzka: Letisko Boleráz 263, 919 08 Trnava
 • Krajina: Slovenská republika

Kontakty

Činnosť Air Carpatia

Spoločnosť AIR CARPATIA s.r.o, vznikla v roku 1994 zo skupiny nadšencov, ktorí mali jednoznačný zámer – priblížiť letecký šport, lietanie pre zábavu ako aj kariéru profesionálneho pilota širšej verejnosti, kde dovtedy existovali ako jediná možnosť AEROKLUBY,ktoré však svojím zriadením neboli pre generáciu „novej éry“ až tak prístupné. Spoločnosť začala poskytovaním služieb v oblasti leteckého výcviku. Neskôr to boli prenájmy lietadiel už hotovým pilotom a ďalšie služby ako preprava cestujúcich (1998-2002), vyhliadkové lety, letecké fotografovanie, monitoring zo vzduchu a ostatné služby v oblasti leteckých prác. V súčasnosti poskytuje spoločnosť naďalej pilotné výcviky na svetovo uznávaných lietadlách typu Cessna 152, 172 a letecké práce – fotografovanie, vyhliadkové lety, ktoré sa tešia nemalej obľube, požičiavanie lietadiel, preškoľovanie na nové typy lietadiel atď.

Letecké práce Air Carpatia

Air Transport Europe vykonáva letecké práce na základe povolenia č. SK/028. Schválené vrtuľníky pre letecké práce: C 152M, C 152A, C 172S, C 172SP, C T303, PA-44, R-44. Druhy leteckých prác: I. Aplikácie zo vzduchu / Aerial Application, II. Prieskum / Aerial Survey, III Pozorovanie a hliadkovanie, Aerial Observation and Patrol, V. Komunikácia / Aerial Communication, VII. Prevádzka v núdzových situáciách / Emergency Operations, Výsadkové lety / Parachute Flights.

Obchodná letecká doprava (AOC) Air Carpatia

Spoločnosť Air Transport Europe je držiťeľom Osvedčenia leteckého prevádzkovateľa (OLP, Air Operator Certificate, AOC) č. SK/044. Schválené typy lietadiel na obchodnú leteckú dopravu: Robinson R44. Druhy prevádzky: Obchodná letecká doprava / Commercial Air Transportation, A1-Cestujúci/Passengers, A2-Náklad a pošta / Cargo and Mail.

Aktualizácia údajov

V prípade záujmu o doplnenie informácií o firme Air Carpatia nás, prosím, kontaktujte.

2 Replies to “Air Carpatia

 1. Veľmi Vás prosím.
  Volám sa Jakub Višňovský, bývam v Žilinskom kraji a potreboval by som zistiť, ktoré pracoviská (myslím na letisku Prešov, Košice)
  idú, teda pracujú podla predpisu JAR 145.
  Viete som študentom dennej formy na TUKE – Leteckej fakulte, Prevádzka lietadiel a vlastním 15 modulov potrebných na vydanie preukazu B1.
  A k ich udržaniu (aby mi neprepadli) potrebujem 6 mesiacov (za 2 roky)
  praxe, práce v leteckej organizácií (ide podla 145).
  Nemohli by ste mi dať aspoň názvy takýchto spoločností???
  alebo ak viete poradte mi Prosím.
  Som v slepej uličke a neviem sa z nej vymotať.
  Veľmi pekne Vám ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *