Z cestovateľského denníka J. Krajčíroviča

Pima Air & Space Museum - zápisky autora… asi najväčšiu radosť som mal z vrtuľníka Sikorsky CH-54A Tarhe, alebo ak chcete Skycrane. Ja mám akúsi slabosť pre detaily, takže pohľad na tento jeden veľký lietajúci detail bol potešením pre moje oči. V múzeu sa nachádza okolo 275 lietadiel a vrtuľníkov a väčšina je pod holým nebom. Exponáty sú umiestnené podľa druhov. Dopravné lietadlá, transportné lietadlá, cvičné, hydroplány, stíhacie lietadlá, bombardéry a samozrejme vrtuľníky… Nahliadnite do poznámok Juraja Krajčíroviča z návštevy Pima Air & Space Museum.

Komentáre k článku Z cestovateľského denníka J. Krajčíroviča (4)

  1. Je mozne niekde v Europe vidiet nazivo Sikorski Skycrane? Viete o nejakych leteckych muzeach, kde tento kusok je mozne vidiet?

  2. To Bohous: Neviem či je v múzeách, ale je možné ho vidieť lietať napríklad v Európe. Talianska firma Forestale ho používa na hasenie požiarov a iné práce. Takisto aj iná talianska firma European Air-Crane.

  3. Inak som ho nasiel v USA a v Kanade. V Azii v Severnej Korei. Kolko tento vrtulnik unesie? 6 listovy rotor je dost husta vec…

  4. Tonda: v špecifikáciach píšu, že unesie okolo 9 000kg. Priemer nosného rotoru vyše 21 metrov.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥