Dávid a Goliáš pod Tatrami – Antonov An-124 Ruslan a vrtuľníky

Autor: Pavol Svetoň
Air Transport Europe zaznamenáva niekoľko návštev veľkého dopravného lietadla Antonov An-124 Ruslan na letisku v Poprade. ATE uvádza exkluzívne zábery Ruslana pod Vysokými Tatrami, nakladanie vrtuľníka Mi-17, fotky z kabíny alebo z výmeny kolesa tohoto veľkého nákladného lietadla vo fotogalérii Pavla Svetoňa.

Antonov An-124 Ruslan / Condor

Antonov An-124 dostal v kóde NATO označenie Condor. V dobe svojho prvého letu 26. decembra 1982 bol Antonov An-124 najväčším lietadlom na svete. V súčsnosti Ruslan ešte slúži Aeroflotu a ruskému vojenskému letectvu. Používa sa na prepravu nadrozmerných nákladov.

Vrtuľníky a lietadlá vo fotogalérii

  • Antonov An-124 Ruslan
  • Mi-17
  • Agusta A109 K2

Fotogaléria


Autor fotografií: Pavol Svetoň

6 Replies to “Dávid a Goliáš pod Tatrami – Antonov An-124 Ruslan a vrtuľníky

  1. By ma zaujímalo, že či takéto lietadlá nosia aj nejakú „rezervu“, alebo či v Poprade už počítali s tým, že budú problémy a jedno koleso odniekiaľ dotiahli :-DDDD

  2. Wolfenstein: Tieto nakladne stroje maju dost kocovny zivot a nie vzdy sa vracaju na domovsku zakladnu. O tom svedci aj mnozstvo ludi, ktore s nim lietaju. Vacsinou so sebou vozia aj urcite nahradne diely a aj pneumatiky. Nie vo velmi velkom mnozstve, ale vozia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *