Dávid a Goliáš pod Tatrami – Antonov An-124 Ruslan a vrtuľníky

Autor: Pavol Svetoň
Air Transport Europe zaznamenáva niekoľko návštev veľkého dopravného lietadla Antonov An-124 Ruslan na letisku v Poprade. ATE uvádza exkluzívne zábery Ruslana pod Vysokými Tatrami, nakladanie vrtuľníka Mi-17, fotky z kabíny alebo z výmeny kolesa tohoto veľkého nákladného lietadla vo fotogalérii Pavla Svetoňa.

Antonov An-124 Ruslan / Condor

Antonov An-124 dostal v kóde NATO označenie Condor. V dobe svojho prvého letu 26. decembra 1982 bol Antonov An-124 najväčším lietadlom na svete. V súčsnosti Ruslan ešte slúži Aeroflotu a ruskému vojenskému letectvu. Používa sa na prepravu nadrozmerných nákladov.

Vrtuľníky a lietadlá vo fotogalérii

  • Antonov An-124 Ruslan
  • Mi-17
  • Agusta A109 K2

Fotogaléria

Antonov An-124 Ruslan pod Vysokými Tatrami - nakladanie Mi-17, Dávid a Goliáš, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan pod Vysokými Tatrami - nakladanie Mi-17, Dávid a Goliáš, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan pod Vysokými Tatrami - nakladanie Mi-17, Dávid a Goliáš, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan pod Vysokými Tatrami - nakladanie Mi-17, Dávid a Goliáš, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan pod Vysokými Tatrami, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan pod Vysokými Tatrami, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan a Agusta OM-ATA, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan a človiečik, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan - detail, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan - chvíľa pred štartom, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan otváranie nákladného priestoru, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan v Poprade, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan - výmena kolesa, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan - výmena kolesa, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan - kabína pilotov, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan - nákladný priestor, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan - nákladný priestor, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan a Agusta OM-ATA, Foto: Pavol SvetoňAntonov An-124 Ruslan a Agusta OM-ATA, Foto: Pavol Svetoň
Autor fotografií: Pavol Svetoň

Komentáre k článku Dávid a Goliáš pod Tatrami – Antonov An-124 Ruslan a vrtuľníky (6)

  1. By ma zaujímalo, že či takéto lietadlá nosia aj nejakú „rezervu“, alebo či v Poprade už počítali s tým, že budú problémy a jedno koleso odniekiaľ dotiahli :-DDDD

  2. Wolfenstein: Tieto nakladne stroje maju dost kocovny zivot a nie vzdy sa vracaju na domovsku zakladnu. O tom svedci aj mnozstvo ludi, ktore s nim lietaju. Vacsinou so sebou vozia aj urcite nahradne diely a aj pneumatiky. Nie vo velmi velkom mnozstve, ale vozia.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥