Fotky vrtuľníkov: Výhľad z balkóna

Autor: Juraj Krajčírovič
Patril som k chalanom, ktorí pri započutí zvuku leteckého motora vždy obrátili hlavu smerom k oblohe. Ktorí sa doma vždy išli pozabíjať, keď začuli štartujúce lietadlo, či prelietavajúci vrtuľník. Táto vlastnosť mi ostala aj dnes, keď som už trochu vyrástol, dokonca som sa presťahoval. Z tohto pohľadu sa nemôžem sťažovať ani dnes. Preťahoval som sa však na celkom dobré miesto, keďže sa u nás stále čosi deje.
Bývam neďaleko centra Bratislavy pri Dunaji pod hradom. Tieto pamiatky sú veľkým lákadlom napríklad pre filmárov, alebo na usporadúvanie Dňa polície, alebo na exhibíciu Red Bull Air Race. Prinášam Vám zopár fotografii z týchto akcií. Kvalita nie je vždy najlepšia, lebo väčšinou nebýva dosť času na prípravu. Je to však fantastický pocit, keď si to na Vás valí vrtuľník a keď už máte pocit, že sa pilotovi kuknete na doklady, tak sa mašina skrúti nad rieku. Všetko samozrejme prebiehalo v bezpečnej vzdialenosti, len keď sa na všetko pozeráte cez objektív fotoaparátu, tak to trochu skresľuje.
Fotografie z Red Bull Air Race robila pre mňa moja manželka, nakoľko som práve v tom čase bol inde na služobnej ceste. Aspoň vidíte, ako je táto vášeň nákazlivá. Fotografii by mohlo byť oveľa viac, ale nie vždy vyjdú v kvalite, akú by ste si priali. Niekedy nad domom preletí lietadlo, či vrtuľník ktorého posádky si prezerajú Bratislavský hrad, alebo Staré mesto. Títo však väčšinou urobia jeden – dva okruhy a sú preč.

Fotogaléria

Filmovanie z vrtuľníkaFilmovanie z vrtuľníkaFilmovanie z vrtuľníkaFilmovanie z vrtuľníkaFilmovanie z vrtuľníkaFilmovanie z vrtuľníkaFilmovanie z vrtuľníkaPolicajný vrtuľníkPolicajný vrtuľníkPolicajný vrtuľníkPolicajný vrtuľníkPolicajný vrtuľníkRed Bull Air RaceRed Bull Air Race
Autor fotografií: Juraj Krajčírovič

PF 2009

Dúfam, že takýchto možností bude viac aj v roku 2009, do ktorého Vám, priateľom rotorov želám veľa zdravia, žiadne smutné správy a tým čo lietajú čisté nebo a šťastné pristátie.

Komentáre k článku Fotky vrtuľníkov: Výhľad z balkóna (1)

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥