Lockheed Martin: Dodávka prvých NVsight senzorov americkej armáde

Lockheed Martin dodala prvé VNsight senzory americkej armáde

Lockheed Martin dodala prvú produkciu VNsight pre americké útočné vrtuľníky Apache. VNsight (visible/near) predstavuje senzorický systém na báze infračervených senzorov s krátkym dosahom. Infračervené senzory významne uľahčujú orientáciu v neprehľadných situáciách, a to najmä pri zhoršených svetelných podmienkach. Bojové jednotky tak získavajú významné taktické výhody.

Technológia snímačov VNsight zaisťuje spájanie obrazu s M-PNVS forward-looking infrared (FLIR). VNsight technológia umožňuje pilotom vidieť civilné osvetlenie, stopovacie a niektoré pozemné lasery. To rozširuje útočné schopnosti a výrazne zvyšuje bezpečnosť pilota.

Zmiešaním VNsight snímky s M-PNVS snímkom FLIR môžu piloti presne vidieť a identifikovať civilné a vojenské osvetlenia, vrátane laserov, značkovačov, majákov a zameriavačov. Tým je zaistená bezpečnosť letových podmienok, čím sa zvyšuje úspešnosť misií vďaka lepšej informovanosti o situácii, keď kvôli zlým svetelným podmienkam nie je možné použiť FLIR. Senzory VNsight tiež poskytujú posádke možnosť vidieť vlastný laser pri označovaní cieľov pre laserom navádzané strely.

Lockheed Martin dodala prvé VNsight senzory americkej armáde
Lockheed Martin dodala prvé VNsight senzory americkej armáde

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥