Lockheed Martin: Dodávka prvých NVsight senzorov americkej armáde

Lockheed Martin dodala prvú produkciu VNsight pre americké útočné vrtuľníky Apache. VNsight (visible/near) predstavuje senzorický systém na báze infračervených senzorov s krátkym dosahom. Infračervené senzory významne uľahčujú orientáciu v neprehľadných situáciách, a to najmä pri zhoršených svetelných podmienkach. Bojové jednotky tak získavajú významné taktické výhody.

Technológia snímačov VNsight zaisťuje spájanie obrazu s M-PNVS forward-looking infrared (FLIR). VNsight technológia umožňuje pilotom vidieť civilné osvetlenie, stopovacie a niektoré pozemné lasery. To rozširuje útočné schopnosti a výrazne zvyšuje bezpečnosť pilota.

Zmiešaním VNsight snímky s M-PNVS snímkom FLIR môžu piloti presne vidieť a identifikovať civilné a vojenské osvetlenia, vrátane laserov, značkovačov, majákov a zameriavačov. Tým je zaistená bezpečnosť letových podmienok, čím sa zvyšuje úspešnosť misií vďaka lepšej informovanosti o situácii, keď kvôli zlým svetelným podmienkam nie je možné použiť FLIR. Senzory VNsight tiež poskytujú posádke možnosť vidieť vlastný laser pri označovaní cieľov pre laserom navádzané strely.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *