Letecké práce a služby

Letecké služby poskytované civilnými leteckými spoločnosťami na Slovensku a v Čechách a vo svete.

Letecká škola

Kompletné informácie a postup, ako sa stať žiakom leteckej školy pilotov vrtuľníkov (škola pilotov vrtuľníkov, flight school), potrebné teoretické podklady, teória, letecké testy, osvedčenie rádiotelefonistu (R/T), ATPL(H), CPL(H)/IR, CPL(H), PPL(H), Letecký zákon – § 21 Letecká škola. Viac sa o službách leteckej školy dozviete na stránke Letecká škola.

Letecké práce

Informácie o leteckých prácach vrtuľníkmi – výhody výškových prác pomocou vrtuľníka, definícia bremena, druhy leteckých prác, definícia sťažených podmienok, Letecký zákon – § 44 Letecké práce, Oddelenie všeobecného letectva a leteckých prác LÚSR. Detailné informácie nájdete na stránke Letecké práce.

Ostatné letecké služby

Letecké služby poskytované vrtuľníkmi, ako je kontrola objektov, filmovanie, geofyzikálne a geologické merania, kontrola produktovodov, ropovodov, plynovodov, kuriérna služba, letecké postreky pre poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo a ďalšie služby. Ďalšie informácie nájdete na stránke Ostatné letecké služby.

Predaj a servis vrtuľníkov

Informácie o predaji a servise helikoptér: aktuálne ceny vrtuľníkov, informácie o predaji nových vrtuľníkov a lietaných vrtuľníkov, služby pri nákupe a predaji vrtuľníkov, popredajné služby, údržba a servis vrtuľníkov. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke Predaj a servis vrtuľníkov.

Lety a šport

Vyhliadkové lety vrtuľníkmi a športové aktivity s podporou helikoptér: škola parašutizmu, helitaxi, vyhliadkové lety, aero taxi, heliskiing, podpora horolezcov a asistencia pri adrenalínových športoch. Podrobnosti o lietaní za účelom športu nájdete na stránke Lety a šport.

Záchranná služba

Služby poskytované v rámci záchrannej služby vrtuľníkmi, informácie o leteckej záchrannej službe a návod, ako postupovať na mieste nehody. Informácie o leteckých záchranných strediskách a ich službách nájdete na stránke Záchranná služba.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥