Tragická nehoda vrtuľníka Eurocopter EC 135 v strednom Maďarsku

Trosky vrtuľníka Eurocopter EC 135Jeden zdravotník zahynul a traja pasažieri boli zranení pri havárii záchranárskeho vrtuľníka maďarskej záchrannej služby vo štvrtok popoludní. Vrtuľník Eurocopter EC 135 s piatimi osobami na palube sa pokúsil o núdzové pristátie asi 30 kilometrov južne od Budapešti, neďaleko mesta Kiskunlachaza. Helikoptéra bola na ceste z Paksu do Budapešti a prevážala zraneného dvojročného chlapca s popáleninami spoločne s matkou, ošetrovateľom a lekárom na popáleninové centrum nemocnice Bethesda Hospital. Malý chlapec neutrpel pri havárii ďalšie zranenia, stav pilota a matky je ale vážny. Pilot sa aj po opakovaných operáciach naďalej nachádza v ohrození života. Matka a doktor utrpeli početné zlomeniny, ich stav je stabilizovaný. Maďarský rozhlas uviedol, že čierna skrinka helikoptéry zaznamenala posledné pilotove slová „motor sa zastavil“ pred tým, než stratil vedomie. Príčiny nešťastia sú predmetom vyšetrovania.

Havarovaná helikoptéra Eurocopter EC 135

Helikoptéra, ktorá v Maďarsku spadla je štvorročný Eurocopter EC 135. Nejedná sa teda o model AS-350B Ecureuil vyrábaný vo Francúzsku, ako nesprávne uviedli niektoré médiá. Maďarské ministerstvo zdravotnícva uviedlo, že helikoptéra absolvovala povinnú kontrolu pred odletom. Prevádzkovateľom vrtuľníka Eurocopter EC 135 maďarskej záchrannej služby je rakúsky ÖAMTC. Ten už v dohľadnom čase poskytne maďarským záchranárom náhradný stroj, ktorý doplní počet nasadzovaných helikoptér opäť na osem.

Fotografie z havárie maďarského vrtuľníka

Zdroj fotografií: Mediafax
Havarovaná helikoptéra Eurocopter EC 135Havarovaná helikoptéra Eurocopter EC 135Havarovaná helikoptéra Eurocopter EC 135Havarovaná helikoptéra Eurocopter EC 135

Komentáre k článku Tragická nehoda vrtuľníka Eurocopter EC 135 v strednom Maďarsku (2)

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥