Aero Vodochody bude vyrábať kabíny vrtuľníkov Black Hawk UH-60M

UH-60M Black HawkAero Vodochody bude pre firmu Sikorsky Aircraft Corporation vyrábať kabíny do vrtuľníka UH-60M Black Hawk. Spoločnosť Aero Vodochody pred týždňom uzavrela veľký kontrakt na dodávku kabín do tohto legendárneho amerického bojového vrtuľníka. Vyrábať sa bude minimálne do roku 2017 s možnosťou predĺženia zmluvy o ďalších päť rokov, uviedlo Aero v tlačovej správe. Spolu s ďalšími dvoma zákazkami tak Aero v uplynulých troch mesiacoch získalo nové zákazky za viac ako štyri miliardy korún.

„Nové kontrakty sú dôkazom vysokej konkurencieschopnosti Aera na svetovom trhu a našej schopnosti ponúkať partnerom profesionalitu vo vývoji a výrobe v medzinárodných kooperačných projektoch aj vo vojenskom programe,“ uviedol Ladislav Šimek, prezident Aero Vodochody.

Firma prešla na začiatku januára vnútornou reštrukturalizáciou. V Aere boli vyčlenené dve samostatné divízie Aerostructures a MRO (popredajný servis a údržba), ktoré teraz tvoria dva základné piliere podnikania spoločnosti. „Cieľom je zvýšiť koncentráciu na existujúce aj nové obchodné prípady a zjednodušiť fungovanie jednotlivých podnikových procesov,“ dodal Šimek.

Aero Vodochody je najväčší letecký výrobca v Česku. Firma patrí do investičnej skupiny Penta Investments.

Komentáre k článku Aero Vodochody bude vyrábať kabíny vrtuľníkov Black Hawk UH-60M (5)

  1. Uau .. Tak toto ma celkom prekvapilo. Len by ma zaujimalo či je to naozaj kvalita alebo skôr pomer kvalita/cena.

  2. eMTe: Dnes uz to nie je len o cene, ale aj o kvalite, v tomto pripade tak trochu aj o strategii, takze v Cine sa to vyrabat nemoze. Pomer cena/kvalita s dorazom na kvalitu je asi pre kazdeho smerodajny ukazatel. Na druhej strane Aero Vodochody je dnes uz osvedceny vyrobca a dodavatel pre roznych vyrobcov. Vyrabaju sa tam komponenty pre Embraer 170/190, casti chvosta pre A 320, kanonove dvere pre F-18, casti Sikorsky S 76, stredna cast kridla Spartana, takze je to uz overena kvalita.

  3. Netusil som, ze vyrabaju komponenty aj pre americke Hornety a chvosty pre A320. Australske Airforce na nich tiez lieta 🙂 Predtym pouzivali francuzske Mirage a teraz maju Hornety. Tak s tym sa niekomu pochvalim, ze dvere sa vyrabaju na Slovensku.
    Len tak mimochodom, uz ked tu boli spomenuty brazilsky Embraer tak jedna info z Brazilie:
    Pilot dies in Brazil TV helicopter crash
    http://au.news.yahoo.com/a/-/world/6788484/pilot-dies-in-brazil-tv-helicopter-crash/

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥