UTair Europe

UT-Air

 • Názov: UTair Europe, s. r. o.
 • Sídlo: Palisády 33, 811 06 Bratislava
 • Kontakt: Letisko Piešťany, Žilinská cesta 597/81, 921 01, Piešťany
 • Krajina: Slovenská republika

Kontakty

Činnosť UTair Europe

UTair Europe je spoločnosť zameraná na letecké práce. Vrtuľníky spoločnosti UTair Europe sú využívané na letecké práce hlavne v nedostupnom teréne. Ponúkame našim zákazníkom letecké práce ťažkými vrtuľníkmi Mi-8AMT (Mi-171) s možnosťou prepravovať bremená a vykonávať stavebnú činnosť až do hmotnosti 4 000 kg. Ponúkame nielen špičkovú techniku ale takisto aj skúsených pilotov a profesionálny pozemný personál. Hlavné pracovisko spoločnosti, ktorá poskytuje služby po celej Európe, sa nachádza na medzinárodnom letisku v Piešťanoch, Slovenská republika.

Letecká doprava

Firma UTair Europe poskytuje profesionálne služby aj v oblasti leteckéj dopravy pasažierov vrtuľníkmi. Či už potrebujete výhliadkový let, let na obchodné stretnutie, alebo súkromný let na určité miesto na UTair Europe sa možete vždy spoľahnúť.

Letecká škola

Okrem školenia vlastných profesionálnych pilotov vrtuľníkov, ponúkame všetky typy schválených výcvikov nielen pre verejnosť, ale aj pre potreby iných firiem.

Letecké práce UTair Europe

UTair Europe vykonáva letecké práce na základe povolenia č. SK/045. Schválené vrtuľníky pre letecké práce: Mi-8 T, Mi-171, Robinson R-44. Druhy leteckých prác: I. Aplikácie zo vzduchu / Aerial Application, II. Prieskum / Aerial Survey, III Pozorovanie a hliadkovanie, Aerial Observation and Patrol, IV. Stavebníctvo / Aerial Construction, V. Komunikácia / Aerial Communication, VI. Vytváranie vzdušnej turbulencie / Production of Air Turbulence, VII. Prevádzka v núdzových situáciách / Emergency Operations, Výsadkové lety / Parachute Flights.

Obchodná letecká doprava (AOC) UTair Europe

Spoločnosť UTair Europe je držiťeľom Osvedčenia leteckého prevádzkovateľa (AOC Air Operator Certificate) č. SK/045. Schválené typy lietadiel na obchodnú leteckú dopravu: Robinson R44. Druhy prevádzky: Obchodná letecká doprava / Commercial Air Transportation, A1-Cestujúci/Passengers, A2-Náklad a pošta / Cargo and Mail.

Aktualizácia údajov

V prípade záujmu o doplnenie informácií o firme UTair Europe nás, prosím, kontaktujte.

Komentáre k článku UTair Europe (1)

 1. Veľmi Vás prosím.
  Volám sa Jakub Višňovský, bývam v Žilinskom kraji a potreboval by som zistiť, ktoré pracoviská (myslím na letisku Prešov, Košice)
  idú, teda pracujú podla predpisu JAR 145.
  Viete som študentom dennej formy na TUKE – Leteckej fakulte, Prevádzka lietadiel a vlastním 15 modulov potrebných na vydanie preukazu B1.
  A k ich udržaniu (aby mi neprepadli) potrebujem 6 mesiacov (za 2 roky)
  praxe, práce v leteckej organizácií (ide podla 145).
  Nemohli by ste mi dať aspoň názvy takýchto spoločností???
  alebo ak viete poradte mi Prosím.
  Som v slepej uličke a neviem sa z nej vymotať.
  Veľmi pekne Vám ďakujem.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥