Vrtuľníky Robinson R66: Pohľad na technické špecifikácie

Vrtuľník Robinson R66 je ďalším prídavkom do rodiny vrtuľníkov vyrábaných spoločnosťou Robinson Helicopter Company. Tento model sa vyznačuje svojou efektívnosťou, výkonnosťou a širokým spektrom aplikácií. V tomto článku si bližšie pozrieme technické špecifikácie tohto moderného vrtuľníka.

Motor a výkon

Vrtuľník R66 je poháňaný turbínovým motorm Rolls-Royce RR300. Tento motor poskytuje spoľahlivý a efektívny výkon, ktorý umožňuje vrtuľníku dosiahnuť maximálnu rýchlosť približne 135 uzlov (250 km/h) a maximálny dolet viac ako 300 námorných míľ (555 km). Motor RR300 je známy svojou spoľahlivosťou a nízkou spotrebou paliva, čo robí vrtuľník R66 ekonomicky efektívnou voľbou.

Kabína a kapacita

Vrtuľník R66 má modernú a priestornú kabínu, ktorá ponúka miesto pre pilota až štyroch cestujúcich. Kabína je navrhnutá s dôrazom na pohodlie a ergonómiu, s dobre umiestnenými ovládacími prvkami a pohodlnými sedadlami. Veľké panoramatické okná poskytujú vynikajúci výhľad pre cestujúcich aj pilota.

Rozsah aplikácií

Vrtuľník R66 je vhodný pre širokú škálu aplikácií. Používa sa vo firemnej doprave, horskej záchrane, lekárskej doprave, prieskume pôdy a geodetických prácach, fotografovaní a filmovaní z vzduchu a mnohých ďalších oblastiach. Jeho všestrannosť a schopnosť prispôsobiť sa rôznym potrebám robí z R66 viacúčelový nástroj.

Konštrukcia a bezpečnosť

Vrtuľník R66 má robustnú a spoľahlivú konštrukciu, ktorá mu umožňuje operovať v rôznych podmienkach. Je vybavený systémom dvoch turbínových motorov, čo zabezpečuje vyššiu bezpečnosť a stabilitu v prípade poruchy jedného z motorov. Taktiež má integrovaný systém riadenia letu a autopilota, ktorý uľahčuje ovládanie a umožňuje pilotovi sústrediť sa na dôležité úlohy.

Vrtuľník Robinson R66

Vrtuľník Robinson R66 je moderný a výkonný stroj, ktorý sa vyznačuje spoľahlivosťou, všestrannosťou a efektívnosťou. Jeho technické špecifikácie ho robia vhodným pre rôzne aplikácie a oblasti. S kombináciou výkonného motora, moderného designu kabíny a bezpečnostných funkcií predstavuje R66 dôležitý príspevok do sveta vrtuľníkovej technológie.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥