Základné informácie o vrtuľníku Robinson R44

Vyhliadkové lety s R44

Robinson R44 je rýchly a spoľahlivý štvormiestny vrtuľník konštruovaný tak, aby vyhovoval náročným požiadavkám bežných užívateľov. Medzi jeho výhody patria nízke obstarávacie a prevádzkové náklady, väčší komfort lietania a využiteľnosť v porovnaní s väčšími vrtuľníkmi. Firmy, ktoré ponúkajú vyhliadkové lety, ho veľmi radi zaraďujú do svojho portfólia. Náklady na hodinu letu sú oveľa nižšie, ako pri iných vrtuľníkoch s rovnakou kapacitou (3 pasažieri + pilot).

Transport a práce s vrtuľníkom R44

Robinson R44 je vďaka svojej kapacite vhodný aj ako rýchly rodinný alebo firemný dopravný prostriedok. Je priestranný a poskytuje možnosť prepravy batožiny. Robinson R44 je možné využívať na široké spektrum leteckých prác.

Vývoj R44

V polovici osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia Frank Robinson zahájil ďalší výskum a vývoj, aby rozšíril líniu produktov a zahrnul do nej štvorsedadlový vrtuľník založený na osvedčených konštrukčných princípoch modelu R22. Tento vrtuľník, označený ako R44, bol navrhnutý tak, aby spĺňal prísnejšie pravidlá leteckého úradu USA (FAA), časť 27. Vrtuľník si mal udržať svoju výkonnosť s letovou rýchlosťou 209 km/h a komfort letu.

Robinson R44 je štvormiestny ľahký vrtuľník vyrobený spoločnosťou Robinson Helicopter Company. Vyrábať sa začal v roku 1992. Okrem R44 vyrába spoločnosť aj dvojmiestny R22, z ktorého vychádzal konštruktér Frank Robinson pri návrhu R44. Robinson R44 vychádza z koncepcie kontroly letu pomocou asistencie hydrauliky. R44 prvýkrát vzlietol 31. marca 1990. Certifikáciu amerického leteckého úradu FAA získal v decembri 1992. Dodávky prvým zákazníkom sa uskutočnili vo februári 1993.

S R44 okolo sveta

Robinson R44 drží prvenstvo v oblete zemegule. V roku 1997 vrtuľník Robinson R44 s pilotkou Jennifer Murray na palube ako prvý obletel svet. Vzdialenosť 36.000 míľ prekonala Jennifer Murray za 97 dní.

Cena vrtuľníka R44

Ceny vrtuľníkov závisia od modelu a verzie vrtuľníka. Cena je závislá aj od avioniky a ďalšej výbavy, ktorou vrtuľník disponuje. Lietané vrtuľníky R44 je možné zohnať už od 150.000 EUR. Cena nového vrtuľníka R44 sa pohybuje od 300.000 EUR do 650.000 EUR – podľa modelu, verzie a výbavy. Poznámka: uvedené ceny sú orientačné, a vychádzajú z cien uvedených v katalógu výrobcov.

Vrtuľník Robinson R44

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥